Katka roky bojuje s bipolárnou afektívnou poruchou. Napriek tomu maľuje výnimočné hodvábne šatky. „Lekno“ znázorňuje pretavenie jej vnútorného obdivu kvetín na niečo hmatateľné - šatku. Túto šatku/obraz venovala organizácii Dss-MOST, ktorá pomáha ľuďom s duševnými chorobami lepšie zvládať ich diagnózu. Zapojte sa do aukcie. Domov si odnesiete nielen originálny obraz/šatku, ale aj dobrý pocit z pomoci iným.

Milí priatelia,

UŽ LEN 14 DNÍ DRAŽÍME TENTO VÝNIMOČNÝ KÚSOK.

Samostatnosť, nie samota
Chýba ešte 1 437,31 €

Samostatnosť, nie samota

Dss-MOST, n.o.

Ľudia s duševnou poruchou žijú medzi nami a ich počet narastá. Pre niekoho každodennosť, pre iného výzva - nadviazať medziľudský kontakt, cestovať MHD či zmysluplne tráviť voľný čas. Pomôžme ľuďom s duševnými poruchami viesť samostatnejší každodenný život.

AUKCIA PREBIEHA PRÁVE TERAZ NA : AUKCIA ŠATKY

A to vďaka spolupráci s Nadáciou Pontis sa nám podarilo umiestniť obraz/šatku našej dlhoročnej klientky Katky do dražby. Od 10.9.2019 máme možnosť sa zapojiť do aukcie diela našej klientky Katky a možno to budete práve vy, kto si vydražíte jej obraz/šatku, ak Vás dielo osloví a zároveň prispejete na náš projekt.

Ak by ste si chceli obraz/šatku pozrieť na živo, pozývam Vás k nám do MOSTu, na Haanova 10, prosím predtým mi zavolajte na tel.číslo: 0911 404 656. Ste vítaní! Vaši MOST-áci

Vznik diela podnietila intenzívna umelecká tvorba Katky a jej realizovanie sa v Dss-MOST-e. Výtvarné dielo je jedinečné, premietajú sa v ňom osobné pocity, sny a dokazuje, že ľudia s duševnou poruchou sú citlivými pozorovateľmi svojho okolia. Aj týmto dielom sa snažíme o prepojenie brehov naším MOST-om, spájať ľudí z rôznych komunít, aby sme všetci spolu vytvorili pestrý a mnohoraký svet.

Pomáhame l'uďom s duševnými poruchami na ich ceste k samostatnosti, k uplatneniu sa v živote. Dodajte im odvahu a silu kráčať životom ďalej. Ďakujeme ♥

„Katkina tvorba mi je blízka, aj vďaka tomu, že sa poznáme už niekoľko už roky vďaka našej neziskovej organizácii Dss-MOST, n.o., kde sa venujeme ľuďom s duševnou poruchou. Katkina maľba na hodváb je nápaditá, autentická, každá maľba prestavuje osobnú výpoveď jej vnútorného sveta .

Šatky sú umeleckým dielom, a ich nosenie Vám ešte viac priblížia tvorivý svet fantázie, predstavivosti, atypickosti, neodoláte im. Kúsok z inakosti Vás zláka a možno práve touto šatkou sa priblížime cez náš MOST do Vášho sveta ." Zuzana Zatloukalová, Dss-MOST, n.o.