Ladislav Mocik má 24 rokov a depresiu. Napriek tomu maľuje výnimočné obrazy. „ČO POVEDAŤ“ znázorňuje ako myšlienky vyvolávajú zmeny. Tento obraz venoval organizácii Dss-MOST, ktorá pomáha ľuďom s duševnými chorobami lepšie zvládať ich diagnózu. Zapojte sa do aukcie. Domov si odnesiete nielen originálny obraz, ale aj dobrý pocit z pomoci iným.

Milí priatelia,

máme jedinečné prekvapenie - v vďaka spolupráci s Nadáciou Pontis sa nám podarilo umiestniť obraz nášho klienta Lacka do dražby. Od dnešného dňa máme možnosť sa zapojiť do aukcie obrazu nášho klienta Lacka a možno to budete práve vy, kto si vydraží jeho obraz, ak Vás jeho dielo osloví a zároveň prispejete na náš projekt.
Aukcia prebieha tu: https://www.dobrakrajina.sk/…/aukc…/aukcie-obrazu-co-povedat
Ak by ste si chceli obraz pozrieť na živo, pozývam Vás k nám do MOSTu, na Haanova 10, prosím predtým mi zavolajte na tel.číslo: 0911 404 656. Ste vítaní! Vaši MOST-áci

Samostatnosť, nie samota
Chýba ešte 1 332,75 €

Samostatnosť, nie samota

Dss-MOST, n.o.

Ľudia s duševnou poruchou žijú medzi nami a ich počet narastá. Pre niekoho každodennosť, pre iného výzva - nadviazať medziľudský kontakt, cestovať MHD či zmysluplne tráviť voľný čas. Pomôžme ľuďom s duševnými poruchami viesť samostatnejší každodenný život.

Vznik diela podnietila intenzívna umelecká tvorba Lacka počas rokov strávených v MOST-e. Výtvarné dielo je jedinečné s nádychom inakosti, premietajú sa v ňom osobné pocity, zážitky,sny, dokazuje, že ľudia s duševnou poruchou sú citlivými pozorovateľmi svojho okolia. Aj týmto dielom sa snažíme o prepojenie brehov naším MOST-om, spájať ľudí z rôznych komunít, aby sme všetci spolu vytvorili pestrý a mnohoraký svet.

Pomáhame l'uďom s duševnými poruchami na ich ceste k samostatnosti, k uplatneniu sa v živote. Dodajte im odvahu a silu kráčať životom ďalej.