Apríl sa niesol v duchu príprav na 2. Ročník modranského blšáku. Dokončovali sme rozrobené tvorivosti. Mákli sme si, lebo nám na tom záležalo. Byť súčasťou komunity, byť súčasťou blšáku a bolo to skvelé.

V Modre začali organizovať blšáky dve lokálne devy Veronika a Mirka. Chýbala komunite možnosť recyklovať, či dokonca upcyklovať veci, ktoré pre jedného sa javia zavadzajúcou zbytočnosťou, pre toho druhého pokladom môžu byť. Ony sa toho ujali. A my sme boli aktívnou súčasťou. Blšili sme a súčasne prezentovali tvorbu našich klientov. Chceme byť aktívnym článkom komunity a vyšlo to. Odštartovali sme to vo veľkom štýle a budeme pokračovať ďalej.

Okná do sveta
Chýba ešte 2 149,14 €

Okná do sveta

Claudianum

Mať možnosť sa začleniť, patriť do komunity. Mať možnosť budovať priateľstvá, získavať sociálne a pracovné zručnosti. Mať možnosť každý deň otvárať symbolické okná, prepájať svet zdravých a postihnutých. Pomôžme dať tieto možnosti.


Kvásková


výzva

Naša Veronika cez sociálne siete vymyslela k blšáku kváskovaciu výzvu a oslovila miestne kváskujúce pekárky aby prispeli svojimi dobrotami z domácej tvorby. Dámy sa zapojili a prispeli nám množstvom 20 domácich kváskových chlebíkov. Rôznych chutí, tvarov i veľkostí. My Claudianci sme na blšáku okrem blšákovín a našich tvorivostí ponúkali občerstvenie vo forme kváskového chleba s masťou a cibuľou. Taká klasika nad klasiky, ktorá nesklame. A domácu levanduľovú limonádu, ktorú sme sponzorsky dostali od ECAV Modra. Bola to paráda. Chutilo, nestíhali sme chlebíky natierať i limonády ulievať. Vznikli pri tom príjemné rozhovory, zoznámenia sa a spontánny záujem, ktorý nás teší.

Ešte dnes rezonujú rozhovory, dojmy a nálada po blšáku. Ešte chvíľu tým žijeme. Ešte chvíľu vibruje atmosféra, ktorá zuní inšpiráciou a my už kujeme pikle ďalej.

Ďakujeme.

2. ročník modranského blšáku vznikol s podporou kultúrneho centra a mesta Modra, tímu VPSa mestskej polície.