IPčko nie je len psychologická poradňa pre mladých, je to najmä inovatívny neziskový start-up, autor unikátneho konceptu dostupnej online odbornej pomoci prostredníctvom dobrovoľníkov a neustáleho vzdelávania.

Okrem poradenstva - 7dní v týždni, 24h denne ZDARMA realizujeme v IPčku aj nesmierne potrebný projekt online terénnej pomoci v priestore internetu a sociálnych sietí. Mesačne na nás obráti vyše tisíc mladých ľudí, ktorí potrebujú pomoc. A my sa neustále vzdelávame aby sme mohli našu prácu robiť lepšie.

Ako sa dá teda pomáhať progresívne, lacno, kvalitne a dokonca poskytovať služby zdarma? Naši klienti nemajú peniaze na terapie, dokonca nemajú ani možnosť stretnúť odborníka inak, ako online a zdarma. 99% našich klientov tvoria mladí, ktorí sa ocitnú v núdzi, hľadajú pomoc a nemajú žiadne prostriedky na to, aby si dokázali pomôcť. Preto je naša poradňa zdarma, aby bola dostupná pre tých, ktorí ju potrebujú.

Online psychologická pomoc
Chýba ešte 18 999,5 €

Online psychologická pomoc

IPčko

Až 1000 mladých ľudí zo Slovenska ročne sa obracia na našu internetovú poradňu s túžbou spáchať samovraždu. Hľadajú pomoc. IPčko už ôsmy rok denne, bezplatne, takýmto mladým ľuďom zachraňuje životy.


Naši 30ti poradcovia pracujú ako dobrovoľníci, 6-12h týždenne. Prečo to robia? Ako to, že sa v súčasnej „konzumnej spoločnosti", nájde 30 odborníkov, ochotných toľko času venovať druhým, dokonca nezištne? Prezradíme Vám tajomstvo – oni za to niečo získavajú. Dokonca dve veci – prvé je kontinuálne odborné vzdelávanie a to druhé je dobrý pocit z pomáhania, tým, ktorí to veľmi potrebujú. Ten je naozaj k nezaplateniu. A práve ten by ste mohli mať aj vy, ak by ste sa pridali ku našej práci. Ako? Finančnou podporou – pravidelne, mesačne – čiastkou 10-20-50eur – podľa svojich možností.

Vďaka nášmu unikátnemu konceptu vzdelávania dobrovoľníkov dokážeme naše služby poskytovať totiž mimoriadne efektívne, no aj my máme náklady na vzdelávania a ďalšie povinné platby ako účtovníctvo, poplatky, odvody, nájom a mnohé ďalšie.

Ak sa rozhodnete IPčko pravidelne podporovať každý mesiac, a pošlete nám váš emailový kontakt, budeme vám štvrťročne posielať správu o našej činnosti, my totiž toho robíme okrem poradne omnoho viac.

Pravidelne pripravujeme nábor nových poradcov, ich výber a následné 160h víkendové školenie, supervízne (skupinové) a intervízne (individuálne) vzdelávania poradcov.

Robíme unikátne výskumy, výsledky sú dostupné tu: http://www.ipcko.sk/vysledky-vyskumu-spravanie-mladych-ludi-a-ich-rodicov-v-online-priestore/

Vybrané z výsledkov výskumu:

  • mladí trávia na internete v priemere 3h denne,
  • viac ako 50% mladých si dopisuje s ľuďmi, ktorých pozná len online
  • 40% mladých má pocit, že im rodičia nevenujú dostatok pozornosti.


Zverejňujeme edukatívne články a blogy:

http://nenormalne.sk/novodobe-ochorenie-mladych-ludi/

http://www.ipcko.sk/strateni-vo-virtualite/

http://www.ipcko.sk/goethe-vers-mozart/

https://ipcko.blog.sme.sk/c/486230/serial-13-dovodov-preco-alebo-13-reasons-why.html


Pripravujeme linku na pomoc zdravotne znevýhodneným s názvom Dobrá linka.

Nahrali sme ku nej video: https://www.youtube.com/watch?v=cfRLrrMDaAg a zverejnili blog: https://ipcko.blog.sme.sk/c/485327/sen-o-psychologii-bez-barier.html


Vydávame odborné materiály – napríklad ku Online terénnej práci: http://www.ipcko.sk/vydali-sme-novu-metodicku-prirucku-online-terenna-praca/

...a mnoho mnoho ďalšieho.

Pčko nie je len psychologická poradňa pre mladých, IPčko je aj pre vás cesta na získanie dobrého pocitu z pomáhania - a to progresívne, odborne a lacno.

Tak čo pridáte sa? :)