Už 10 rokov klikáte, darujete a meníte Slovensko na lepšie miesto pre všetkých. Od roku 2009 ste spolu darovali viac ako 990 000 eur na projekty slovenských neziskoviek. Ďakujeme!

Lepšie, vzdelanejšie, transparentnejšie a vnímavejšie Slovensko - to bolo od začiatku víziou Dobrej krajiny. Vďaka vám, darcom, sa táto vízia po krôčikoch napĺňa. Práve vy umožňujete 60-tim organizáciám z portálu rásť a meniť veci priamo v teréne.

V roku 2019 ste najväčšou sumou podporili práve boj proti chudobe. Vašu priazeň si získali projekty, ktoré pomáhajú ľuďom z ulice alebo v komunitách ovplyvnených generačnou chudobou.

Dobrá krajina
Chýba ešte 17 000 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Opäť sa ukázalo, že vzdelávanie rezonuje. Či už je to boj za inovácie v našich školách alebo vzdelávanie malých aj veľkých detí o včelách.

Veľmi dôležitá je stále aj pomoc zdravotne znevýhodneným. Za darované peniažky môžu organizácie nakúpiť nové rehabilitačné pomôcky či zabezpečiť lepšiu starostlivosť o ľudí, ktorých najväčšou túžbou je byť zdraví.

Podporovali ste aj malé komunitné projekty a boj proti korupcii. Tento rok darovalo 4669 darcov spolu sumu 171 500 eur.

Pozrite sa v infografike:

Rok 2019 plný zážitkov

10. výročie sme oslávili odhalením "zákulisia" Dobrej krajiny a 12 organizácií, s ktorými pracujeme. V júni sa 55 bežcov opäť postavilo na štart Dobrého Tvrďáka. Ukázali, že bojovať za dobrú vec sa oplatí a spolu vyzbierali viac ako 4500 eur. V auguste prekvapila 24-hodinovka, ktorá prekonala všetky očakávania. Za jediný deň ste darovali takmer 20 000 eur!

Rok uzavreli zážitky z darovania, ktoré mohli vyzerať aj ako odvoz vianočným taxíkom so známou osobnosťou. Počas kampane ste darovali skvelých 40 000 eur. Viac info a videá zo zábavných jázd na našom Facebooku.

Predstavili sme aj nové darovacie terminály, ktoré mohli celý rok využívať firmy aj organizácie. Podarilo sa nám ich zabezpečiť vďaka spolupráci s UniCredit Bank. Sily sme spojili aj s agentúrou Grayling, aby sme priniesli osobné konzultácie neziskovkám. Ich expertíza pomáhala organizáciám tam, kde to najviac potrebovali.

O tom, že neziskovky robia dôležitú prácu sme hovorili aj s návštevníkmi TEDxBratislava, Globsec Forum 2019 a Climate Conference Slovakia 2019. V pravidelnej rubrike denníka SME ste sa mohli aj v roku 2019 dočítať o dobrých neziskovkách a ich práci.

Ďakujeme všetkým darcom, partnerom a dobrým ľuďom za tak fantastický rok!

Váš tím DobraKrajina.sk

Partneri: