Tohtoročný kardio tábor sa konal od 13. - 22. júla v malej dedinke Kokošovce, ktorá sa nachádza neďaleko Prešova. Jeho realizácia bola možná vďaka Vám a Vašim príspevkom TU NA Dobrej krajine a vďaka podpore

Príchod na tábor bol ako každý iný. Keď sme dorazili do rekreačného zariadenia Zelený Breh, tak sme sa rozdelili do izieb. Potom nasledovalo vysvetľovanie pravidiel atď., no ešte sme netušili, čo nás na tábore čaká.

Majú choré srdiečko, ale chcú byť ako iné deti
Chýba ešte 3 194 €

Majú choré srdiečko, ale chcú byť ako iné deti

Klub detskej nádeje

Pomôžte svojím darom 70 malým pacientom s kardiologickým ochorením. Vďaka vám zažijú atmosféru na letnom tábore a iné pekné zážitky.

Samotný tábor už taký obyčajný nebol. Hneď v prvý deň sme všetci boli povolaní na tajnú misiu ZACHER, čo bol krycí názov pre misiu "zachráň Európu". Bolo nás 35 agentov a s prácou tajného agenta nás oboznamovalo 10 vedúcich. Tiež nás sprevádzala špeciálna agentka Z, ktorá sa starala o naše zdravie. Boli sme oboznámení s tým, že na Európu útočí silný nepriateľ. Išlo o nepriateľskú organizáciu HYDRA, na čele ktorej stál veľmi nebezpečný človek, deti ho volali HYDRANT :). Avšak názov tejto organizácie sme nemohli vyslovovať nahlas, pretože tak by sme ich privolali a narobili by v našej krajine obrovské škody.

Svoju nebezpečnú silu Hydry prejavili už za krátky čas nočným útokom. Skrývali sa v lese v okolí našej chaty, no postupne sa nám ich podarilo všetkých pochytať a odniesť na našu základňu, pričom sme sa dozvedeli, že ich cieľom je obsadiť celú Európu. Naša úloha bola týmto jasná. Vybrali sme sa na cestu naprieč Európou zachraňovať.

Prvou krajinou, kde sme sa zastavili bolo Nemecko. Odmenou za pomoc tejto krajine bolo to, že nás Nemci naučili rôznym zručnostiam a priblížili nám ich zmysel pre poriadok, precíznosť a vytrvalosť. Ďalej sme pokračovali do Talianska, kde sme našli záhadnú mapu. Tá nám ukázala cestu k prístroju, ktorý nám mal pomôcť Hydry zničiť.

Súboj o Európu bol samozrejme vyčerpávajúci a už sme boli unavení, tak sme sa vydali na výlet, aby sme si na chvíľku oddýchli. Navštívili sme slovenské Opálové bane, ktoré sú vďaka tomuto krásnemu drahokamu svetovo cenené. Aj keď vidieť opál je obrovský zážitok, tak nezabudneme ani na neskutočnu zimu, ktorá tam bola. Okrem toho sme sa pozreli aj na Košickú ZOO, kde bolo zaujímavie sledovať napríkad kŕmenie tuleňov a nechýbala ani návšteva Spišského hradu.

Po návrate na základňu sme boli poverení ďalšou misiou. Pomohli sme Veľkej Británii oslobodiť kráľovnú, ktorá bola Hydrami unesená. V Rusku zas mali izby z ktorých sa dalo utiecť, len ak sme vyriešili hlavolam, za ktorý sme dostali kľúč. Nakoniec sme všetky indície rozlúštili, našli kľúč a dostali sa von. Povolali nás aj do Francúzska, aby sme pred Hydrami zachránili umelecké diela z Louveru.

Po návrate domov na Slovensko sme zistili, že nepriateľ sa dostal až k nám. Našli sme partizánov, ktorých zranili a tak bolo potrebné sa o nich postarať a vyliečiť ich. Uniesli nám aj jednú agentku, ktorá sa však zachránila a podarilo sa jej zistiť, kde majú Hydry základňu, v ktorej ukrývajú poklad. Neváhali sme a išli sme do boja. Dokonca sa nám podarilo zajať aj toho najnebezpečnejšieho. Osud Európy bol zachránený a poklad sme si rozdelili.

- deti kardio-tábora 2018 MISIA ZACHER