Minulú sobotu sa v Bratislave, Žiline aj Prešove konal v poradí už štvrtý Restaurant Day. Stovky ľudí prišli ochutnať dobroty z kuchyne dobrokrajinných neziskoviek a podporiť dobrú vec. Každá pop-up reštaurácia bola iná. Ako nám aj vám chutili dobré skutky?

Celkovo sedem neziskoviek sa zapojilo, aby s nadšením pripravili dobroty a pohostili svojich podporovateľov, priateľov a náhodných okoloidúcich. Počasie tohtoročnému Restaurant Day síce neprialo, ale o to väčšia je naša vďaka všetkým návštevníkom. Nálada bola veselá, aktivity zaujímavé a jedlo výnimočne chutné. Pozrite sa sami!

Na Partizanskej lúke počúvali svet novými zmyslami

Dobrá krajina
Chýba ešte 17 000 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Restaurant day v podaní OZ Nepočujúce Dieťa zmenil Partizánsku lúku na neslýchané miesto. 12 celebrít ponúkalo návštevníkom chutné koláčiky v Restaurant day stánku. Deti sa zabávali na cirkusantskom a hudobnom workshope, v kreatívnych dielničkách vyrábali hudobné nástroje a nové ušká, učili sa posunkovať a maľovalo sa na tvár. Lekárka Lenka merala sluch a rozdávala dobré rady, kým na veľkú radosť divákov manželia Kemkovci skúšali, aké je to nepočuť. Krásny deň zakončilo cirkusové predstavenie a koncert zboru s veľkým srdcom, ktorý zaspieval našu "hymnu", pieseň otca pre syna s poruchou sluchu "Si perfektný".

Človek v ohrození vybral najlepšiu palacinku

Vo dvore na Baštovej sa varili svetové palacinky. Množstvo ľudí ich prišlo ochutnať, porozprávať sa s dobrými kuchármi a podporiť prácu Človeka v ohrození. Hlasovalo sa za najlepšiu palacinku a vyhrala to práve kubánska. Do nej idú banány, kakao, cukor a aj rumová príchuť. Ako takúto palacinku pripraviť si môžete pozrieť TU.


Na kopčianskom ihrisku bolo veselo

Piknik na ihrisku v Kopčanoch pripravili samotní obyvatelia Kopčian a varili aj deti z klubu. Všetci si na tom dali záležať a náladu im neprekazil ani silný sobotňajší vietor. A keď bolo treba stan presunúť do závetria do vnútra ihriska, zmobilizovali sa rýchlosťou blesku. “Krásne sa ukázalo nadšenie z akcie a chuť zapojiť sa v momente, keď sme sa rozhodli v tom strašnom vetre premiestniť stoly na ihrisko. Zapojili sa do toho všetci prítomní dospelí aj deti,” spomína Veronika. Jedlo, ktoré zostalo nevyšlo na zmar. Uliťáci časť odniesli do nocľahárne pre ľudí bez domova a časť rozdali rodinám, ktoré s prípravou pomáhali.

Divadelné jednohubky opäť nesklamali

Do Restaurant Day šli už štvrtý krát. V priestoroch starého kina Zora bola komorná atmosféra. Návštevníkov čakala prezentácia fotiek a videí z inscenácií, ktoré Stopy snov robia. Nechýbala ani výstava fotografií hercov a divadelné kostýmy.

Žilinčania objavovali rodinné poklady

Návratová kaviareň Rodinné poklady sa v sobotu pri Budatínskom hrade stala miestom mnohých príjemných stretnutí pozvaných i okoloidúcich rodín. Rodičia sa s deťmi ochotne zapojili do prichystaných veselých hier v parku a vzájomne objavovali, aké je vzácne, keď sú deti podkladom pre rodičov a rodičia podkladom pre deti. Po absolvovaní jednotlivých stanovíšť si deti mohli vybrať zo zaujímavých cien, a spolu s rodičmi si pochutnali na domácich koláčikoch pripravených podľa tajných rodinných receptov, ktoré si po ich ochutnaní každý prial odhaliť.

Prešovčania sa zabávali na Majálese

Majáles s OZ Barlička si užívali v Prešove. Pokope sa stretli rodičia s deťmi, mladí ľudia, žiaci z vedľajšej školy, seniori z okolitých blokov aj mladí s postihnutím, ktorí navštevujú Barličku.

Vďaka štedrosti všetkých návštevníkov sa podarilo vyzbierať krásnych 2762,93 eur pre neziskovky. Ďakujeme!