Prečo sa 1400 ľudí plazí v blate popod ostnatý drôt? Niektorí aj preto, že chcú pomáhať.„Moja teta behá takmer polovicu svojho života. Nedobrovoľne, aby stíhala ochrániť svoju hyperaktívnu autistickú dcéru Magdušku. Ja na Tvrďáku pobežím kvôli Magduške dobrovoľne. Tak ako jej mama, budem bežať z lásky," napísala vo výzve na svojich priateľov a známych Natália, ktorá minulý rok v Čunove bežala prekážkový beh Tvrďák na podporu Autistického centra Andreas. Bola jednou z 1400 bežcov, vďaka ktorým získali organizácie z Dobrej krajiny pomoc takmer 5000 €.

Dobrá krajina
Chýba ešte 12 298,63 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Dano Uličný sa stal najrýchlejším bežcom Tvrďáka za neziskovku. Zabehol ho za 31 minút a 52 sekúnd. Keďže bežal za integrované pohybové divadlo Len Tak Tak, získal pre nich odmenu 250 eur na schodolez, ktorý pomôže telesne postihnutým tanečníkom prekonať schody do tanečnej sály v Pisztoryho paláci v Bratislave. Ďalšiu odmenu 250 eur získala skupina dobrovoľníkov z organizácie Púpava za najviac darov od svojich podporovateľov v čase pred podujatím. Srdečne ďakujeme podpore Allianz - Slovenská poisťovňa a organizátorom Tvrďáka.

Aj tento rok bude Tvrďák behom, kde súťažiaci prekonávajú rôzne prekážky na minimálne 5 km trati. Bežia, plazia sa, dvíhajú ťažké predmety, testujú svoju odolnosť, silu a vytrvalosť. A taktiež podporujú dobrú vec a pomáhajú robiť našu krajinu lepšou. Každý z registrovaných bežcov Tvrďáka môže darovať 1 € zo svojho štartovného jednej z charitatívnych organizácií z Dobrej krajiny, darcovského portálu. A opäť budeme súťažiť o odmeny pre najrýchlejšiu a najpodporovanejšiu organizáciu.

V roku 2014 sa podarilo získať 4 677 €. Aký úspešný bude tento ročník závisí od bežcov, neziskoviek a vás, darcov. Tešíme sa a vidíme sa v septembri v Čunove! Viac na info o Tvrďákovi tu na ich webe.

Organizátorom srdečne ďakujeme za túto možnosť a gratulujeme k získaniu ocenenie Via bona - Inšpiratívny projekt. Za minuloročné partnerstvo ďakujeme: