„Moja teta behá takmer polovicu svojho života. Nedobrovoľne, aby stíhala ochrániť svoju hyperaktívnu autistickú dcéru Magdušku. Ja na Tvrďáku pobežím kvôli Magduške dobrovoľne. Tak ako jej mama, budem bežať z lásky," napísala vo výzve na svojich priateľov a známych Natália, ktorá minulý rok v Čunove bežala prekážkový beh Tvrďák na podporu Autistického centra Andreas. Bola jednou z 1400 bežcov, vďaka ktorým získali organizácie z Dobrej krajiny pomoc takmer 5000 €.

Dobrá krajina
Chýba ešte 15 296,22 €

Dobrá krajina

Nadácia Pontis

Dobrá krajina je darcovská platforma, na ktorej nájdete vyše 50 skvelých overených projektov a tisíce ochotných ľudí podporiť pozitívnu zmenu okolo nás. Aj vy môžete niečo zmeniť. Vyberte si projekt a tvorte s nami lepšiu, vzdelanejšiu, vnímavejšiu a transparentnejšiu krajinu.

Dano Uličný sa stal najrýchlejším bežcom Tvrďáka za neziskovku. Zabehol ho za 31 minút a 52 sekúnd. Keďže bežal za integrované pohybové divadlo Len Tak Tak, získal pre nich odmenu 250 eur na schodolez, ktorý pomôže telesne postihnutým tanečníkom prekonať schody do tanečnej sály v Pisztoryho paláci v Bratislave. Ďalšiu odmenu 250 eur získala skupina dobrovoľníkov z organizácie Púpava za najviac darov od svojich podporovateľov v čase pred podujatím. Srdečne ďakujeme podpore Allianz - Slovenská poisťovňa a organizátorom Tvrďáka.

Aj tento rok bude Tvrďák behom, kde súťažiaci prekonávajú rôzne prekážky na minimálne 5 km trati. Bežia, plazia sa, dvíhajú ťažké predmety, testujú svoju odolnosť, silu a vytrvalosť. A taktiež podporujú dobrú vec a pomáhajú robiť našu krajinu lepšou. Každý z registrovaných bežcov Tvrďáka môže darovať 1 € zo svojho štartovného jednej z charitatívnych organizácií z Dobrej krajiny, darcovského portálu. A opäť budeme súťažiť o odmeny pre najrýchlejšiu a najpodporovanejšiu organizáciu.

V roku 2014 sa podarilo získať 4 677 €. Aký úspešný bude tento ročník závisí od bežcov, neziskoviek a vás, darcov. Tešíme sa a vidíme sa v septembri v Čunove! Viac na info o Tvrďákovi tu na ich webe.

Organizátorom srdečne ďakujeme za túto možnosť a gratulujeme k získaniu ocenenie Via bona - Inšpiratívny projekt. Za minuloročné partnerstvo ďakujeme: