Zoznámte sa s Dáškou Kočiovou. Už 15 rokov vedie občianske združenie Usmej sa na mňa, ktoré sa venuje deťom a mladým s hendikepom a pomáha im nájsť si svoje miesto v živote.

Pre človeka s hendikepom môže byť niekedy naozaj ťažké nájsť si svoje miesto v živote. Niekedy potrebuje povzbudenie, trošku iný prístup alebo len jednoducho starostlivosť. To všetko im pomáha nájsť Usmej sa na mňa. V Košiciach síce funguje už krásnych 15 rokov, na DobraKrajina.sk ich môžete nájsť len nejaký ten rok.

Na čele tejto krásnej, dobrom a radosťou nabitej organizácie stojí Dáša Kočiová. Ako sama hovorí "dostala som od života všetko, čo som si priala Chcem to preto vracať." Ona a ďalší dobrovoľníci dokazujú, že mladí ľudia s hendikepom sú takisto šikovní a výnimoční. Dokonca aj úspešní športovci :)

Usmej sa na mňa
Chýba ešte 2 988,12 €

Usmej sa na mňa

Usmej sa na mňa

Viete si predstaviť, že sa Váš život od narodenia odohráva v úzkom stereotypnom okruhu ľudí - rodič, lekár, terapeut, učiteľ? Zdravotne postihnutí ľudia čelia od útleho detstva sociálnemu vylúčeniu prakticky vo všetkých oblastiach života. Otvorme im spolu zabuchnuté dvere.

Aj vy môžete rozdať kopec radosti pre výnimočné deti. Stačí ak tiež podporíte tento krásny projekt. Viac ako darcov už darovalo takmer 2500 eur. Pridajte sa :) -->.

30 otázok pre Dášu

Hlavná hrdinka: Dáša Kočiová

Superschopnosť: prinášať úsmev a naplnenie

Dášu sme zastihli v tábore s výnimočnými deťmi v Košickej Belej. Dozviete sa:

  • na koho je hrdá,
  • čo si rada spieva,
  • čo jej dala dobrovoľnícka práca s hendikepovanými deťmi

Podporím