Zdravotní klauni pravidelne navštevujú nemocnice aj seniorské zariadenia. Prinášajú smiech v situáciách, keď sa nám možno ani smiať nechce. Jedného takého klauna sme zastihli v OZ Červený nos Clowndoctors.

Zdravotní klauni prinášajú radosť a smiech tým, ktorí to potrebujú. Už 15 rokov. Mohlo by sa zdať, že také klaunské umenie dokáže potešiť len deti. Nie je to celkom tak. Aj dieťa, aj starší človek sa potrebujú zasmiať, potešiť, zažiť vtipnú situáciu. Zvlášť vo chvíľach, keď im nie je práve najlepšie, prežívajú bolesti, samotu, smútok. Keď ich navštívia klauni, mnohokrát sa deti aj seniori smejú na to istom.

Zdravotným klaunom je dlhé roky aj Milan Chalmovský alias Prof. MUDr. PUDr. Karol Žinčica Csc. S ukulele a záchodovou kefou v ruke robí radosť mladším aj starším :)

Smiech nepozná vek
Chýba ešte 2 463,13 €

Smiech nepozná vek

ČERVENÝ NOS Clowndoctors

Mnohí si myslia, že klauni sú iba pre deti a zdravotní klauni chodia do nemocníc len za tými najmenšími. Ale nie je to úplná pravda. Zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený Nos Clowndoctors už sedem rokov navštevujú aj seniorov v nemocniciach a v zariadeniach pre seniorov. Aj dieťa, aj starší človek sa potrebujú zasmiať, potešiť, zažiť vtipnú situáciu. Zvlášť vo chvíľach, keď im nie je práve najlepšie, prežívajú bolesti, samotu, smútok. Keď ich navštívia klauni, mnohokrát sa deti aj seniori smejú na to istom. Pre deti možno nie je ľudský kontakt taký vzácny ako pre seniorov, lebo ho majú dostatok. Od seniorov si klauni často pýtajú radu. „Veľa vedia, veľa zažili, no už veľmi nemajú možnosť sa o to podeliť,“ myslí si zdravotná klaunka.

" Najkrajšie na práci zdravotného klauna je, že keď prídem do nemocnice, všetci sa tešia. Dokonca aj sestričky a lekári," prezrádza vo videu Milan.

Červený nos Clowndoctors môžete na Dobrej krajine nájsť iba nejaký ten rok. O to krajšie je, ak vďaka vaším darom dokážu dostať viac smiechu k našim seniorom. -->

30 otázok pre zdravotného klauna Milana

Hlavný hrdina: Milan Chalmovský alias Dr. Žinčica

Superschopnosť: rozosmiať v každej situácii

Milan síce utekal na klauniádu. Stihol nám však čo-to predviesť a čo-to prezradiť :) Vedeli ste, že ako malý chcel byť prezidentom?Podporím