Dnes predstavujeme superhrdinku – Lucie Meisnerovú z Radostnej práce. Vybehli sme si do Sadu u Harušťákov a vyspovedali sme ju v príjemnom a tichom prostredí tradičnej kopaničiarskej kultúry, ktorú sa snažia zachrániť.

Jedným z nováčikov na DobraKrajina.sk je aj Radostná práca. Sú to vlastne dvaja nadšenci - Lucie a Braňo, ktorí založili Sad u Harušťákov. Práca v sade a starostlivosť o tradičné ovocné stromy, ktoré u nás vidno čím ďalej tým menej ich tak napĺňa, že dokázali prilákať dobrovoľníkov z celého sveta.

Záchrana tradičnej kopaničiarskej kultúry za tú námahu určite stojí. Radostná práca nie je len o starostlivosti o stromy, ale najmä o vzdelávaní ľudí v okolí. Na workshopoch ich učia ako na to tak, aby sme sa aj o 100 rokov mohli pýšiť (a vychutnávať si) to najlepšie ovocie z nášho kraja bez pesticídov.

Radostná práca
Chýba ešte 1 772,67 €

Radostná práca

Radostná práca

Z mesta na kopanice. Sad u Harušťákov začal minulý rok písať svoj príbeh. Od tej doby rastieme, okrem starých odrôd ovocných stromov pribudli aj ovečky. Tento rok nastal čas na spracovanie úrody. Pomôžte nám budovať komunitu, ktorá dostane jedinečné ovocné chute späť na náš stôl.

Výzvou je začínať "od piky" - bez podpory stavať niečo nové, otvárať bránu ľuďom a oživiť niečo, na čo už mnoho ľudí zabudlo. Podporiť ich môžete aj vy -->

Nezabudnite pozrieť aj do Dobrého obchodu na recyklované výrobky Druhý dych.

30 otázok pre Lucie Meisner

Hlavná hrdinka: Lucie Meisner

Superschopnosť: trpezlivo čakať, kým stromy rastú

Vo videu sa pokocháte krásnymi výhľadmi zo sadu a ak budete počúvať, dozviete sa:

  • kde vznikol nápad založiť sad
  • čo robila Lucka na Islande a prečo sa rozhodla vrátiť späť
  • aký rozkošný spoločník môže byť baran Filip
  • a ako ponúknuť hostí hruškou v rôznych skupenstváchPodporím