24. augusta máme spolu šancu ukončiť uhorkovú sezónu a zabojovať o pomoc pre nepočujúce deti a ich rodiny. Organizácia, ktorú 24-tého podporia dobrí ľudia najvyššou sumou na Dobrej krajine, získa navyše až 500€ od Nadácie Pontis. Pomôžete nám pomáhať ešte viac?

Leto sa už preklopilo a vezieme dolu kopcom smerom k septembru, s ktorým máme veľké plány. Na tie však budeme potrebovať pomoc od priateľov sluchovo postihnutých detí. Možnosť zapojiť sa do 24-hodinovky pre Dobrú krajinu nás preto rýchlo naštartovala na plné obrátky.

Čo je 24-hodinovka? Je to akýsi darcovský maratón - dobročinná organizácia, ktorá počas 24. augusta vyzbiera na Dobrej krajine najvyššiu sumu, získa ďalších 500 € od Nadácie Pontis. O víťazovi teda rozhodujete Vy a podporiť nás môžete darom v projekte Nepočujem, ale rozprávať môžem. Ale pozor! Dar pošlite presne 24. augusta. Ak darujete sumu 24 € alebo vyššiu, navyše Vás odmeníme našim krásnym posunkovým pexesom.

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom
Chýba ešte 7 027,86 €

Nepočujúce dieťa - pomôžme rodičom rozumieť svojim deťom

NepocujuceDieta.sk

Pre nepočujúce deti je v stávke veľa - ak nikdy nepočuli, bude pre ne skoro nemožné vedieť hovoriť či čítať s porozumením. Celý počujúci svet im ostane zatvorený. Nemusí to tak byť. Pomôžme ich rodičom, aby s nimi vedeli komunikovať a pomôcť im včas.

Vaše dary nám už 2 roky pomáhajú meniť svet pre sluchovo postihnuté deti. Cez prázdniny sme vďaka Vám pripravovali edukačné aktivity na rozvoj reči u detí, počujúcu verejnosť sme učili o našich "slucháčikoch", aby im boli bližšie, a teraz pripravujeme rodinno-vzdelávacie celoslovenské stretnutie rodín, ktoré sa uskutoční v septembri. Vaším darom zaslaným presne 24. augusta v projekte Nepočujem, ale rozprávať môžem, nám pomôžete realizovať aj ďalšie plány, ktoré nás čakajú v najbližších mesiacoch:

PRVÁ POMOC

  • Spolupráca s pôrodnicami pri šírení osvetových letáčikov, ktoré rodičom pomôžu v prvých ťažkých chvíľach.
  • Vytvorenie mapy odborníkov, lekárov, pomocníkov pre rodiny s deťmi s poruchou sluchu.
  • Dopĺňanie Kapitol príručky rodiča s poruchou sluchu na www.nepocujucedieta.sk.

DAR REČI

  • Tvorba edukačných hier (Posunkové pexeso a mnoho ďalších) na rozvoj reči, príprava video-návodov k hrám a slovníku posunkov.

PORADENSTVO

  • Poskytovanie pravidelného laického poradenstva v rodičovskej online poradni.

ZDIEĽANIE a PRIATEĽSTVO

  • Pomoc rodinám nepočujúcich detí vytvárať online aj offline komunitu, zdieľajúcu svoje skúsenosti a informácie
  • Celoslovenské stretnutie rodín 16. septembra
  • Komunitné stretnutia v Bratislave, aj mimo Bratislavy.

HLAS

  • Obhajoba práv detí s poruchou sluchu a ich rodín.

Prosíme, darujte 24. augusta počas 24 hodín (0:00-24:00) akúkoľvek sumu OZ Nepočujúce Dieťa cez Dobrú krajinu. Iba s vašou pomocou budeme mať nádej získať výhru 500 € pre organizáciu s najvyššou vyzbieranou sumou.

A darček máme aj my pre Vás! Ak nám totiž počas 24. augusta darujete 24 eur alebo viac, ako poďakovanie Vám pošleme naše Posunkové pexeso. Každého darcu nad 24 € budeme kontaktovať emailom.

Ďakujeme Vám!

P.S. viete že 25.8. to budú 2 roky, čo sme spustili edukačno-komunitný portál www.nepocujucedieta.sk? Za ten čas sme vďaka nemu stihli veľa dobrého, viac sa dozviete v niektorom z ďalších článkov :)